רשות התחרות

קישורים מהירים

23/12/07
5001151

הממונה הטילה תנאים מגבילים על המיזוג בין המשביר לצרכן לבין רשת ניו-פארם

מפרסם ההודעה:
הממונה על ההגבלים העסקיים
קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
23/12/2007

י"ד בטבת, תשס"ח

23 בדצמבר, 2007

הודעה לעיתונות

הממונה הטילה תנאים מגבילים על המיזוג בין המשביר לצרכן לבין רשת ניו-פארם

הממונה על הגבלים עסקיים אישרה ביום ה-20 לדצמבר 2007 בתנאים מגבילים את רכישת רשת ניו-פארם על ידי המשביר לצרכן לאחר שהתייעצה בוועדה לפטורים ומיזוגים.

המשביר היא חברה ציבורית בשליטת מר רמי שביט, העוסקת בשיווק ומכירה קמעונאית ברשת חנויות כלבו של מגוון מוצרים בתחומי אופנת הלבשה, מוצרים לבית וקוסמטיקה. הרשת מונה 26 סניפים.

אוריין רשתות פארם וקוסמטיקה בע"מ עוסקת בהפעלת רשת חנויות פארם בשם "ניו-פארם", המונה 51 חנויות בפריסה ארצית לממכר מוצרי קוסמטיקה, מוצרי בית מרקחת ומוצרי נוחות של טואלטיקה ותינוקות. בנוסף, מפעילה החברה את רשת החנויות "נרות בשינקין" לממכר נרות ומוצרי ספא.

במסגרת עסקת המיזוג, מבקשת המשביר לצרכן לרכוש את השליטה בניו-פארם, כך שלאחר המיזוג תאוחד פעילות הקוסמטיקה של החברות תחת ניו-פארם.

בדיקת המחלקה הכלכלית ברשות העלתה כי קיימים מתחרים חזקים נוספים בתחום הקוסמטיקה כגון, סופרפארם, הדיוטי פרי ורשת אפריל. עוד נמצא כי אין חסמים משמעותיים לכניסת מתחרים לענף ועל כן הוחלט לאשר את המיזוג בכפוף לתנאים מגבילים שנועדו למנוע פגיעה בתחרות.

במסגרת התנאים, מחוייבים הצדדים למיזוג להימנע מלהיות צד להסדרי בלעדיות במקרקעין, לפיהם מוגבלת זכותו של בעל המקרקעין להתקשר עם צד שלישי לשם ניהול או הפעלה של עסק מתחרה. עם זאת, יוכלו הצדדים להתקשר בהסדר בלעדיות במקרקעין בנוגע לפתיחת סניף חדש, לתקופה של עד שלוש שנים מיום פתיחתו, ובתנאי שעד לאותה עת לא היה במקרקעין סניף של ניו-פארם או של המשביר.