רשות התחרות

קישורים מהירים

31/12/07
5001154

אושר מיזוג בין קרן פימי לאורלייט

מפרסם ההודעה:
הממונה על ההגבלים העסקיים
קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
31/12/2007

כ"ב בטבת, תשס"ח

31 בדצמבר, 2007

הודעה לעיתונות

אושר מיזוג בין קרן פימי לאורלייט

הממונה על הגבלים עסקיים אישרה ביום 31 לדצמבר 2007, לאחר שהתייעצה בוועדה לפטורים ולמיזוגים, מיזוג בין חברת פימיאור שותפות מוגבלת לבין אורלייט תעשיות (1959) בע"מ.

פימיאור היא חלק מקרן ההשקעות "פימי אופרטיוניטי 2" המנוהלת ע"י מר ישי דוידי ומשקיעה במספר חברות במשק הישראלי. מר דוידי הוא בעל עניין בחברת מרחב, המייצרת מוצרי גמר לבנייה כמו ברזים, מקלחונים, אמבטיות וכלים סניטרים תחת המותגים המובילים 'חמת' ו'חרסה'.

אורלייט היא חברה פרטית בבעלות חברת אורדן. אורלייט שולטת במספר חברות בהן: איטונג, נירלט ותשלובת אלוני העוסקת ביבוא, ייצור ושיווק קמעונאי של מוצרי גמר לבניה כגון מרצפות, קרמיקה, ברזים, מוצרים לאמבטיה, כלים סניטרים ועוד.

עסקת המיזוג יצרה קשר אנכי בין מרחב, יצרן מוביל של מוצרי גמר לבניה, לבין אלוני, אחת הקמעונאיות הגדולות בענף. החשש התחרותי שנבדק במסגרת בדיקת מיזוג הוא סירוב של מרחב לספק את מוצריה למתחרותיה של אלוני, דבר העלול להפוך את אלוני לגורם קמעונאי דומיננטי בענף.

מבדיקת המחלקה הכלכלית עולה, שהמותגים של 'חמת' ו'חרסה' מתחרים בצורה ישירה עם מספר רב של יבואנים המציעים מוצרים תחליפים וכי היקפי היבוא עולים בצורה משמעותית משנה לשנה. עוד נמצא כי למתחרים המובילים של אלוני, כמו נגב קרמיקה וזהבי עצמון, יש את היכולת לקדם מותגים מתחרים.

לאור כך, המיזוג לא העלה חשש לפגיעה משמעותית בתחרות והוחלט לאשרו.