רשות התחרות

קישורים מהירים

14/11/16
501084

בית הדין דחה בקשת סלקום וגולן לחשוף נתונים של מתחרות

קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
14/11/2016

בית הדין דחה בקשת סלקום וגולן לחשוף נתונים של מתחרות

"חשיפתם סודות אלה למתחריהם עלולה לפגוע פגיעה משמעותית באינטרסים שלהם"

 

בית הדין להגבלים עסקיים (כב' השופטת נאוה בן אור) דחה אתמול (א') את בקשת חברות סלקום וגולן טלקום לחשוף מסמכים, אותם אספה הממונה על הגבלים עסקיים במסגרת בדיקת המיזוג ביניהן, בטרם הגישו ערר על ההתנגדות למיזוג. בית הדין קבע עוד כי במידה ויוגש ערר על החברות להגיש אותו עד ליום ה-5 בדצמבר 2016.

בהתייחס לחשיפת המסמכים כתבה השופטת, כי "מבלי לחשוד בכשרים, החשש שמא תנוצל פנייה כזו לרעה, בלא שעומדת מאחוריה כוונה להגיש ערר, אינו חשש שניתן להתעלם ממנו". השופטת הוסיפה, כי "לא יכול להיות חולק, כי המסמכים שהמציאו הצדדים השלישיים לרשות מכילים סודות מסחריים הנוגעים ללב פעילותם, וכי חשיפתם של סודות אלה למתחריהם עלולה לפגוע פגיעה משמעותית באינטרסים שלהם".

השופטת בן אור התייחסה במסגרת החלטתה גם לעצם הכוונה של הצדדים להגיש ערר, לאור ההליכים המקבילים המתנהלים בין החברות. "אין להתעלם מכך שהשאלה אם עסקת המיזוג עודנה בתוקף, והאם בכלל יוגש ערר, אף היא מרחפת בחלל. בין הצדדים למיזוג התקיימו ומתקיימים הליכים משפטיים בגדרם ביקשה גולן להתנער מההסכם עם סלקום, וסלקום ביקשה לאכוף אותו עליה", נכתב בהחלטה, "יש להזכיר, כי טרם הוכרע גורלה של עתירה שהגישו השתיים לבג"ץ כנגד החלטת שר התקשורת להתנגד למיזוג".

את הרשות ייצגו בבית הדין עורכי הדין מיכל כהן ועמנואל ברכפלד.