רשות הגבלים עסקיים

קישורים מהירים

09/08/17
501290

מנכ"ל הראל טכנולוגיות מידע לשלושה חודשי מאסר בעבודות שירות

קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
09/08/2017

Description: http://www.antitrust.gov.il/images/לוגו%20למסמך%20וורד.png

9 אוגוסט, 2017

י"ז אב, תשע"ז

הודעה לעיתונות

 

מנכ"ל הראל טכנולוגיות מידע לשלושה חודשי מאסר בעבודות שירות

בית המשפט המחוזי בירושלים, כב' השופט עודד שחם, גזר היום (9.8.17) את דינו של מר דן מועלם אשר כיהן בעבר כמנכ"ל חברת המחשוב הראל טכנולוגיות מידע ("הראל"). בהתאם להסדר טיעון שסוכם בין התביעה לנאשם עוד לפני תחילת המשפט, גזר בית המשפט על מר דן מועלם את העונשים הבאים: 3 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי, תשלום קנס בסך 100,000 ₪, וכן פסילה מכהונה כדירקטור בחברות ציבוריות למשך שנה.

מועלם הודה והורשע כי הוא נושא באחריות מנהלים, לשש בקשות להצעות מחיר שנערכו בין השנים 2009-2012 ע"י סמנכ"ל המכירות ומנהל לקוחות של הראל  בהצעות מחיר של התעשייה האווירית. 

מדובר בתיאומים להצעות מחיר, אשר בוצעו ע"י שני עובדים מטעם הראל - סמנכ"ל המכירות ומנהל לקוחות. תאומי הצעות המחיר התבצעו אל מול בעלי תפקידים בחברות מחשוב מתחרות בין השנים 2009-2012 וכללו חלוקה של זכיות ברכש עתידי של התעשייה האווירית ומתן הצעות גיבוי מתואמות להליכי רכש בסכומים של מאות אלפי דולרים בתחום המחשוב.

גזר דין זה ניתן במסגרת תיק קרטל המחשוב שכולל אישומים רבים נוספים של תיאום מכרזים או בקשות להצעות מחיר (בל"מים) שמיוחסות למספר חברות מחשוב ובעלי תפקידים.

התיק ממשיך להתנהל ביחס לשאר הנאשמים בתיק.

את רשות ההגבלים העסקיים מיצגים עורך דין אוהד בורשטיין ועורך דין איתי מילברג.